آماده شدن برای آزمون آیلتس به صورت self study و ورود به دانشگاه های کانادا - بخش اول

ارسال پست
نمایه کاربر
Sori
مدیر انجمن
مدیر انجمن
تعداد نوشته های مورد پسند: 28
محبوبیت : 19

آماده شدن برای آزمون آیلتس به صورت self study و ورود به دانشگاه های کانادا - بخش اول

پست توسط Sori »

سلام : )

شاید خیلی از شماها به دانشگاه های کانادا فکر می کنید و میخواید برای آیلتس تازه شروع کنید. اما به خاطر ویروسی که الان همه درگیرش شدیم نمی تونید کلاس برید یا نگران هستید. که خب این کاملا طبیعی و صحیح هستش.

حالا من میخوام چیکار کنم؟

می خوام براتون توی 6 بخش در مورد self study خوندن زبان براتون بگم. از پایه ترین سطح که توی همین پست براتون میگم تا بالا ترین سطح. پیشنهاد میکنم از دست ندید. حتی اگه سطحتتون خیلی خوب هست. مطالب مربوط به سطحتون رو بخونید : )

نکته ی مهم :
هر سطحی که رو که می خونید و تموم کردید حتما با شخصی که توی این کار خبره هستش صحبت کنید تا از شما یه تست بگیره . و اگر ضعفی وجود داره سریع توی همون سطح راهنماییتون کنه و شما مورد رو برطرف کنید.

خب برای اولین پست میخوام در مورد سطح 1 صحبت کنم.
این سطح و منابع برای اشخاصی هستش که نمره 3.5 تا 4.5 آزمون آیلتس رو دارند. بنابراین این سطح مقدماتی هستش.

خب بریم سراغ منابع .

محتوای مخفی (مخصوص اعضا)
محتوای این قسمت فقط برای اعضا قابل نمایش است.

خب این هم از منابع self study خوندن زبان برای موفقیت در ازمون آیلتس که نمره خوبی بگیرید وارد دانشگاه های کانادا بشید

اگر با این منابع شروع کردید یا میخواید شروع کنید یا قبلا باهاش زبانتون رو تقویت کردید بیاید و تجربه هاتون رو به من و بقیه هم بگید : )

بقیه سطوح رو توی بخش های بعدی براتون میزارم میتونید ببینید : )

نمایه کاربر
Eli
کاربر سه ستاره
کاربر سه ستاره
تعداد نوشته های مورد پسند: 18
محبوبیت : 49

پست توسط Eli »

ممنون @Sori عزیز

تجربه شخصی من از سلف استادی اینجوری بوده که زیاد و متنوع کتاب خوندن بیشتر باعث سردرگمی میشه
البته که روحیه افراد متفاوته ولی من به شخصه با سه تا کتاب کلن درس خوندم
درحالیکه قبلش یه کارتن کتاب داشتم از انواع و اقسام
ولی بعد از یه مدت فقط بین کتاب ها سردرگم بودم
یه روز همه شونو جمع کردم و سه تا کتاب رو برداشتم و فقط با اونا خوندم

نمایه کاربر
Sori
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط Sori »

Eli نوشته شده: یک‌شنبه آگوست 30, 2020 3:09 pm ممنون @Sori عزیز

تجربه شخصی من از سلف استادی اینجوری بوده که زیاد و متنوع کتاب خوندن بیشتر باعث سردرگمی میشه
البته که روحیه افراد متفاوته ولی من به شخصه با سه تا کتاب کلن درس خوندم
درحالیکه قبلش یه کارتن کتاب داشتم از انواع و اقسام
ولی بعد از یه مدت فقط بین کتاب ها سردرگم بودم
یه روز همه شونو جمع کردم و سه تا کتاب رو برداشتم و فقط با اونا خوندم
خواهش می کنم : )
جدی؟ جه جالب باریکلا
دو تا سوال الی جان، سطح زبانت چطور بود؟ اون سه تا کتاب چیا بودن؟

بازم ممنون از اینکه در مورد تجربه ی خودت بهمون گفتی : )

نمایه کاربر
Eli
کاربر سه ستاره
کاربر سه ستاره

پست توسط Eli »

شما قبل از اینکه وارد مرحله خوندن تخصصی برای ایلتس بشی باید دایره لغات و گرامرت رو درست کنی
که برای مهارت لغت من با کتاب بیسیک و اینترمدیت oxford word skills خودمو ارتقا دادم و برای گرامر از کتاب های grammar in use استفاده کردم

اصلن خودمو با کتاب ها و چهار مهارت ایلتس گیج نکردم وقتی مطمین شدم که توی گرامر و لغت سطح خوبی دارم یه آزمون ماک دادم و سطحم رو که فهمیدم از کتاب Complete Ielts با توجه به سطحم برای مهارت ریدینگ و لیسنینگ استفاده کردم
راستش برای رایتینگ و اسپیکینگ از کتابهای معمارزاده استفاده کردم که اصلن توصیه نمیکنم شما استفاده کنید
اسپیکینگ شما باید مکالمه داشته باشید با حفظ کردن فقط استرس خودتون رو بالا میبرید، توصیه میکنم روزی یک ساعت رو به مکالمه توی اپ ها با ادمای واقعی بگذرونید یا یه پارتنر هم سطح یا سطح بالاتر داشته باشید یا توی کلاس های گروهی شرکت کنید
برای رایتیگ راستش منبع خوبی نمیشناسم ولی خوشحال میشم اگه کمکی از دستم برات بر بیاد
وقتی اینجا وارد دانشگاه شدم فهمیدم چرا نمره رایتینگ من و بقیه دوستان ایرانی اینقدر پایین میشه چون منبع مناسبی نداریم و معمولن نمیتونیم رایتینگ خوبی بنویسیم

نمایه کاربر
Sori
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط Sori »

Eli نوشته شده: دوشنبه آگوست 31, 2020 8:34 pm شما قبل از اینکه وارد مرحله خوندن تخصصی برای ایلتس بشی باید دایره لغات و گرامرت رو درست کنی
که برای مهارت لغت من با کتاب بیسیک و اینترمدیت oxford word skills خودمو ارتقا دادم و برای گرامر از کتاب های grammar in use استفاده کردم

اصلن خودمو با کتاب ها و چهار مهارت ایلتس گیج نکردم وقتی مطمین شدم که توی گرامر و لغت سطح خوبی دارم یه آزمون ماک دادم و سطحم رو که فهمیدم از کتاب Complete Ielts با توجه به سطحم برای مهارت ریدینگ و لیسنینگ استفاده کردم
راستش برای رایتینگ و اسپیکینگ از کتابهای معمارزاده استفاده کردم که اصلن توصیه نمیکنم شما استفاده کنید
اسپیکینگ شما باید مکالمه داشته باشید با حفظ کردن فقط استرس خودتون رو بالا میبرید، توصیه میکنم روزی یک ساعت رو به مکالمه توی اپ ها با ادمای واقعی بگذرونید یا یه پارتنر هم سطح یا سطح بالاتر داشته باشید یا توی کلاس های گروهی شرکت کنید
برای رایتیگ راستش منبع خوبی نمیشناسم ولی خوشحال میشم اگه کمکی از دستم برات بر بیاد
وقتی اینجا وارد دانشگاه شدم فهمیدم چرا نمره رایتینگ من و بقیه دوستان ایرانی اینقدر پایین میشه چون منبع مناسبی نداریم و معمولن نمیتونیم رایتینگ خوبی بنویسیم
خیلی هم عالی الی جان .
مرسی برای توضیحاتت .
موافقم بدون صحبت کردن نمیشه اسپیکینگ رو قوی کرد.
چرا که نه. حتما اگر ایده یا نظری در مورد رایتینگ داشتی بهمون بگو . استقبال می کنیم : )

نمایه کاربر
Eli
کاربر سه ستاره
کاربر سه ستاره

پست توسط Eli »

خواهش میکنم عزیزم

به نظرم برای رایتینگ نوشتن اول سعی کن ریدینگ های متنوع و مختلفی رو بخونی
مثلن کتاب های inside reading مرجعی هست که اینجا هم تو دانشگاه ها و کالج ها بعنوان منبع ریدینگ و نمونه رایتینگ ازش استفاده میشه
ایران هم هست این مجموعه (خیلی ارزونتر از اینجا، ما هر جلدش رو با تکس حدود هشتاد دلار باید بخریم)
هر ریدینگ رو که خوندی سعی کن براش یه سامری بنویسی
با اصول سامری نویسی
به مرور اشنا میشی با سبک نوشتن
بعدش موضوعات ایلتس رو از سایت رسمی ایلتس در ار و سعی کن براشون بنویسی
اگه دوست داشتی و منم وقت داشتم میتونم گاهی رایتینگ هاتو برات تصحیح کنم

نمایه کاربر
Sori
مدیر انجمن
مدیر انجمن

پست توسط Sori »

Eli نوشته شده: چهارشنبه سپتامبر 02, 2020 12:23 pm خواهش میکنم عزیزم

به نظرم برای رایتینگ نوشتن اول سعی کن ریدینگ های متنوع و مختلفی رو بخونی
مثلن کتاب های inside reading مرجعی هست که اینجا هم تو دانشگاه ها و کالج ها بعنوان منبع ریدینگ و نمونه رایتینگ ازش استفاده میشه
ایران هم هست این مجموعه (خیلی ارزونتر از اینجا، ما هر جلدش رو با تکس حدود هشتاد دلار باید بخریم)
هر ریدینگ رو که خوندی سعی کن براش یه سامری بنویسی
با اصول سامری نویسی
به مرور اشنا میشی با سبک نوشتن
بعدش موضوعات ایلتس رو از سایت رسمی ایلتس در ار و سعی کن براشون بنویسی
اگه دوست داشتی و منم وقت داشتم میتونم گاهی رایتینگ هاتو برات تصحیح کنم
ممنونم الی عزیزم
هم برای توضیحات دقیقت هم برای تصحیح
حتما مزاحمت میشم : )

panizzd
کاربر تازه وارد
کاربر تازه وارد

پست توسط panizzd »

نوشتن یک رایتینگ تسک ۲ تا حدود زیادی می تواند در نمره کلی رایتینگ آیلتس تاثیر بگذارید. تسک ۲ رایتینگ شما می تواند نقش بسیار با اهمیتی را در رسیدن به نمره ۷+ آزمون آیلتس نیز داشته باشد.
https://polielts.com/%D8%AF%D9%88%D8%B1 ... 8%AA%D8%B3

ارسال پست

بازگشت به “ازمون های زبان”